1.Pozdrowienie ministranckie:

Króluj nam, Chryste!
Odpowiedź: Zawsze i wszędzie.

2. Kto to jest ministrant ?

Określenie ministrant pochodzi od łac. "ministrare" - oznaczającego "służyć". Dlatego też ministrant spełnia tak niepowtarzalną funkcję w świątyni, służąc na Mszy św., na nabożeństwach liturgicznych. Jest znakiem łączności między ludźmi tworzącymi wspólnotę kościoła a kapłanem sprawującym Najświętszą Ofiarę. Zadaniem członków Liturgicznej Służby Ołtarza jest nie tylko obecność przy Ołtarzu. Służąc, przyczyniają się do tego, aby liturgia była piękna. Uświetniają liturgię, czytając lekcję, służąc podczas Eucharystii, dzwonkami oznajmiając przyjście Chrystusa, rozkładając na Ołtarzu kielich, niosąc patenę. 

"Bycie ministrantem" nie kończy się za progiem kościoła. Każdy z  ministrantów ma za zadanie wnosić Chrystusa do swojego środowiska. Takie jest powołanie i przeznaczenie członka Liturgicznej Służby Ołtarza.

3. Jak zostać ministrantem ?

Przyjdź do zakrystii, zapisz się, a następnie przychodź na spotkania.
Nieważne w jakiej szkole jesteś, podstawówce, gimnazjum, czy liceum.
Pamiętaj! Nigdy nie jest za późno, aby zostać ministrantem!

Nasze spotkania odbywają się w soboty o godz. 10:00.

Lista ministrantów w Parafii św. Jakuba Ap. w Słupi:

 1. Barański Szymon
 2. Dziekański  Jakub
 3. Dziurlikowski  Jakub
 4. Gutowski  Filip
 5. Gutowski Kamil
 6. Joachimowicz  Adam
 7. Kluska  Janusz
 8. Kuczyński  Szymon - Ceremoniarz i Prezes
 9. Lejman  Paweł - Ceremoniarz
 10. Morawski Wiktor
 11. Nowakowski Jakub
 12. Nowakowski Przemysław
 13. Szatkowski  Mateusz
 14. Topolewski Jakub
 15. Witkowski  Dawid
 16. Żuchowski  Jakub 

Modlitwa przed służeniem

Oto za chwilę przystąpię do Ołtarza Bożego, do Boga który rozwesela młodość moją. Do świętej przystępuję służby.
Chcę ją dobrze pełnić. Proszę Cię, Panie Jezu, o łaskę skupienia, aby myśli moje były przy Tobie,
oczy moje były zwrócone na ołtarz, a serce moje oddane tylko Tobie. Amen.

Modlitwa po służeniu

Boże, którego dobroć powołała mnie do Twej służby, spraw, bym uświęcony uczestnictwem w Twych tajemnicach przez dzień dzisiejszy i całe me życie szedł tylko drogą zbawienia. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

 

MSZE ŚWIĘTE

Niedziela
9:00  11:30  15:00
Dni powszednie
16:00 lub 17:00

KANCELARIA

Czynna w dni powszednie
przed Mszą Świętą

DANE ADRESOWE

Parafia Rzymskokatolicka  
św. Jakuba Apostoła 
w Słupi
Słupia 9
09-226 Zawidz Kościelny

tel. 24 276 69 06

E-MAIL
slupia@diecezjaplocka.pl

NR KONTA:
Bank Pekao S. A. 
08 1240 3174 1111 0010 4009 1777