ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Przed nami wyjątkowa narodowa rocznica. 11 listopada obchodzimy setną rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Uczcijmy w sposób wyjątkowy ten najważniejszy dla nas - Polaków - dzień. Zapraszamy szczególnie na Mszę Świętą o godz. 9.00. O godz.8.45 sprzed szkoły podstawowej w Słupi wyruszy orszak z biało - czerwoną flagą. Po Mszy Świętej program artystyczny o tematyce patriotycznej.

Weźmy licznie udział w tym wydarzeniu. Pamiętajmy o zabraniu ze sobą biało - czerwonych flag, chorągiewek i innych narodowych emblematów. Wywieśmy flagi także przed posesjami naszych domów.
     Zamanifestujmy w ten sposób swój patriotyzm. Pokażmy, że jesteśmy wierni dewizie Bóg Honor Ojczyzna, będącej idealistycznym ujęciem wierności państwu. Miejmy w pamięci słowa Prymasa Tysiąclecia, Stefana Kardynała Wyszyńskiego, który głosił, że Dla nas, po Bogu, największa miłość to Polska. Pierwszy obowiązek, który spoczywa na nas - współczesnych i na młodym pokoleniu to obowiązek szacunku dla przeszłości historycznej. Nie należy zrywać z przeszłością. Naród bez dziejów to Naród tragiczny.