ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

     Przed nami wyjątkowa narodowa rocznica. 11 listopada obchodzimy setną rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Uczcijmy w sposób wyjątkowy ten najważniejszy dla nas - Polaków - dzień. Zapraszamy szczególnie na Mszę Świętą o godz. 9.00. O godz.8.45 sprzed szkoły podstawowej w Słupi wyruszy orszak z biało - czerwoną flagą. Po Mszy Świętej program artystyczny o tematyce patriotycznej.

    Weźmy licznie udział w tym wydarzeniu. Pamiętajmy o zabraniu ze sobą biało - czerwonych flag, chorągiewek i innych narodowych emblematów. Wywieśmy flagi także przed posesjami naszych domów.
     Zamanifestujmy w ten sposób swój patriotyzm. Pokażmy, że jesteśmy wierni dewizie Bóg Honor Ojczyzna, będącej idealistycznym ujęciem wierności państwu. Miejmy w pamięci słowa Prymasa Tysiąclecia, Stefana Kardynała Wyszyńskiego, który głosił, że Dla nas, po Bogu, największa miłość to Polska. Pierwszy obowiązek, który spoczywa na nas - współczesnych i na młodym pokoleniu to obowiązek szacunku dla przeszłości historycznej. Nie należy zrywać z przeszłością. Naród bez dziejów to Naród tragiczny.

MSZE ŚWIĘTE

Niedziela
9:00  11:30  15:00
Dni powszednie
16:00 lub 17:00

KANCELARIA

Czynna w dni powszednie
przed Mszą Świętą

DANE ADRESOWE

Parafia Rzymskokatolicka  
św. Jakuba Apostoła 
w Słupi
Słupia 9
09-226 Zawidz Kościelny

tel. 24 276 69 06

E-MAIL
slupia@diecezjaplocka.pl

NR KONTA:
Bank Pekao S. A. 
08 1240 3174 1111 0010 4009 1777